Набралият скорост състав на Аугсбург се справи и с Майнц

...

Аугсбург пречупи пряк съперник за оцеляване

Набралият скорост състав на Аугсбург се оправи и с Майнц 05 - 2:1, с което записа трети триумф в последните си четири срещи в Бундеслигата. Това отдалечи баварците на 5 точки от рисковата зона.

Домакините натиснаха противника още от началните секунди и преди приключването на първата минута към този момент бяха блъснали греда посредством Рубен Варгас. Малко по-късно шанс нямаше и Марко Рихтер.

Противно на протичащото се на терена, в 15-ата минута Майнц излезе напред в резултата. Тогава Левин Йозтунали заби доста хубав гол с отдалечен удар - 1:0 за “05”.

Аугсбург върна гола в 41-вата минута, когато Флориан Нийдерлехнер изведе Рихтер на празна врата - 1:1.

Обратът пристигна в 65-ата, когато Варгас завоюва дузпа, а Нийдерлехнер я осъществя за победното 2:1.
+

Florian Niederlechner is continuing to rack 'em up this season #FCAM05 2-1 pic.twitter.com/xBzA60Rr2E