На територията на Полша се появи първият постоянен гарнизон на

...
На територията на Полша се появи първият постоянен гарнизон на
Коментари Харесай

В Полша се появи първият постоянен гарнизон на американската армия

На територията на Полша се появи първият непрекъснат гарнизон на въоръжените сили на Съединени американски щати. Намира се в Познан, в по този начин наречения лагер Костюшко.
„ От през днешния ден гарнизонът в Познан стартира да работи “, сподели полският министър на защитата Мариуш Блашчак. Той означи, че непрекъснатото наличие на американски войски в републиката, към което Варшава се стреми от години, се трансформира в действителност.
Полското министерство на защитата напомни, че поделението е основано в сходство с решение на президента на Съединени американски щати от 2022 година
„ Лагер Костюшко “ е името на предното командване на Пети армейски корпус на Съединени американски щати. Намира се в Познан от 2020 година
„ Основната му задача е да координира и следи сухопътните сили на Съединени американски щати в Европа, оперативното обмисляне и съдействието и синхронизирането на американските сили с войските на други страни от НАТО. Командването играе основна роля в консолидираното на американските войски, ситуирани в Полша, и синхронизирането на тяхното взаимоотношение с нашите въоръжени сили “, се споделя в изказване на полското министерство на защитата.
Гарнизонът в Полша стана осмият непрекъснат гарнизон на американската войска в Европа.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР