На световните пазари на облигации днес се появи напрежение, вследствие

...
На световните пазари на облигации днес се появи напрежение, вследствие
Коментари Харесай

Напрежение на пазарите на облигации, петролът поевтинява

На международните пазари на облигации през днешния ден се появи напрежение, в резултат на спекулациите за стягане на паричната политика и риска от възможен постоянен напредък на щатската стопанска система. В същото време мощните резултати на интернет колоса Alphabet поддържаха софтуерните акции в Азия.
Акциите на компанията майка на Гугъл, Alphabet, нарастнаха с 3.6% в следборсовата търговия достигайки рекорднo равнище, което пък даде на групата пазарна оценка от 870 милиарда $.
Индексите на Уолстрийт записаха минимални промени. Dow Jones изгуби 0.06%, до момента в който S&P 500 добави 0.18%, а Nasdaq се увеличи с 0.28%.
В Азия главният показател на борсата в Шанхай получи поддръжка от новината, че Пекин ще предприеме “ по-енергична” парична политика, включително понижаване на корпоративните налози.
Индексът на китайските сини чипове набъбна с 1.6% до едномесечен връх, до момента в който азиатско-тихоокеанският показател на MSCI се увеличи с 0.47%.
Японският Nikkei добави 0.5%, даже и откакто разочароващите данни за фабричното произвеждане в страната дадоха индикации, че комерсиалната война стартира да оказва своя резултат.
Почитателите на облигациите към момента осмислят спекулациите, че Централната банка на Япония е покрай оповестяването на ограничения за ограничение на голямата си стратегия за парични тласъци - риск, който подвигна лихвите по дълготрайните облигации в международен мащаб.
Пазарите се притесняват, че японските вложители ще имат по-малко тласъци да преследват по-високи лихви в чужбина, съгласно икономиста в ANZ, Фелисити Емет.
В резултат на това лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации скочи до към 2.96%, което бе най-високото й равнище от пет седмици и още веднъж приближи психическата граница от 3%.
Част от смяната при лихвите се дължи на спекулациите, че данните за Брутният вътрешен продукт на Съединени американски щати, които се чакат в петък, може елементарно да надвишават актуалните прогнози за растеж на стопанската система с 4.1%.
Самият президент на Съединени американски щати, Доналд Тръмп, предвижда растеж от 4.8%. Това не би било изненадващо, поради обстоятелството, че съгласно следения от близо знак на подразделението на Федералния запас в Атланта растежът ще е 4.5% на годишна основа.
Подобен стопански напредък ще ускори риска от по-бързо повдигане на лихвите от страна на Фед и ще поддържа $.
Доларовият показател, който следи представянето на $ по отношение на кошница от шест други съществени валути, е на равнище от 94.607 пункта, спрямо 94.207 пункта през вчерашния ден. Доларът се разменя против 111.22 йени, откакто през вчерашния ден падна до 110.75.
Еврото отстъпи до 1.1690 $, в резултат на прибирането на поечалби, откакто през вчерашния ден нарастна до 1.1750.
Китайският юан поевтиня до едногодишно дъно по отношение на $, като от Пекин обявиха, че цената на валутата се дефинира от пазарните сили.
На суровинните пазари, цените на петрола се намалиха, откакто фокусът се измести от ескалацията напрежението сред Съединени американски щати и Иран към опасенията към свръхпредлагането.
Щатският лек недопечен нефт поевтиня с 16 цента до 67.73 $ за барел, до момента в който петролът от сорта брент изгуби 23 цента до 72.83 $ за барел.
Спот цената на златото регистрира минимално намаляване до 1 222.82 $ за барел.
Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР