На стадион Осогово в Кюстендил се изигра контролния мач между

...

Нови контролни срещи се изиграха по терените на Югозападна България от отбори, участници в ЮЗ трета лига

На стадион „ Осогово ” в Кюстендил се изигра контролния мач сред едноименния отбор и дубъла на „ Славия ” София. Общо осем гола видяха феновете в този дуел, изпълнен с доста забавни моменти пред двете порти и обрати в резултата. Първият гол падна в 5-та минута при образцова офанзива на домакините, приключила с красиво попадение на Владимир Стефанов за 1:0. Груба неточност в защитния вал на  домакините бе причина Сабри Кьосев, Роберто Райчев и Кристиян Христов да доведат резултата до 1:3 за столичния отбор. На почивката старши треньорът на ФК „ Кюстендил ” Мартин Йорданов даде късмет на нов състав от футболисти. При бърза контраофанзива в 49-та минута Теодор Андреев от столичния отбор откри неподготвена отбраната и повиши на 1:4. При осъществяване на ъглов удар отдясно в наказателното поле на гостите Марио Евтимов от домакините с глава понижи на 2:4. Шест минути по-късно поредна контраофанзива на домакините приключи с гол на Константин Йорданов. Последният пети гол в сметката на „ Славия ” ІІ записа Михаил Миков гуляй контраофанзива, възползвайки се от поредна неточност на отбраната на ФК „ Кюстендил ”.„ Два разнообразни състава използвах в този мач, с цел да се уверя кои от новопривлечените би трябвало да продължат да се готвят при нас. На този стадий това са Христо Панчев, Божидар Христов и Крис Вълчинов. Следващият ни надзорен мач ще бъде в събота, 22 юли,  против „ Вихрен ” Сандански на стадион „ Осогово ”. На 29 юли ще премерим сили с дублиращия тим на ЦСКА София, като към този момент не са конкретизирани часа и мястото за игра ”, показа наставникът на ФК „ Кюстендил ” Мартин Йорданов.„ Макар и като посетители, победихме един от положителните тимове в ЮЗ трета лига – ФК „ Кюстендил ”. Футболистите, на които гласувах доверие, играха с цялостно разпределяне на терена и с доста предпочитание и тактическа дисциплинираност победихме с 5:3 на стадион „ Осогово ”, показа новият ментор на „ Славия ” ІІ Ивайло Василев.На стадион „ Искър ” в град Самоков се срещнаха тимовете на локалния „ Рилски състезател ” и „ Чавдар ” Етрополе. Домакините изиграха радикално друг мач от предходния и при образцови офанзиви поведоха с голове на Димитър Атанасов и новака Красимир Станчев, за последно играл в тима на „ Витоша ” Бистрица.  За гостите точни бяха Кирил Янакиев и Илиян Йорданов за 2:2. Като цяло треньорският щаб на „ Рилски състезател ” Самоков изрази удовлетворение от играта, само че не пропусна да съобщи, че са проиграни две чисти голови положения в срещата и с това и успеха, която са заслужавали, не са съумели да реализират.На стадион „ Евима ” в надзорен мач се срещнаха тимовете на „ Банско Тийм ” и „ Вихрен ” Сандански и приключиха наедно 1:1.  Символичните домакини поведоха с гол на Иван Георгиев. Той засече от близко прострелно центриране на Марио Димитров. В 31-та минута основният арбитър Костадин Ангелов отсъди дузпа за попречване на Николай Георгиев, която пострадалия трансформира в гол за 1:1. До края на полувремето и двата тима проиграха по едно чисто голово състояние.Втората част също бе забавна. Имаше пропуски пред двете порти. Бе осъществена насилствена смяна  на нападателя Иван Георгиев от тима на домакините и неговото място зае новопривлечения Николай Хаджиниколов-Хаджи. Високото движение на терена продължи. Веднъж  Георги Рошков уцели гредата зад стража на Банско, а  резервата Методи Костов проигра най-чистото голово състояние за Вихрен. Наставникът на „ гладиаторите ” Наджи Шенсой продължава да търси оптималния състав до старта на новото състезание, като разменя постовете на футболистите.На стадион „ Летище ” се изигра контролния мач сред тимовете на „ Витоша ” Бистрица и „ Балкан ” Ботевград. Като цяло мачът беше равносилен. Първият гол в срещата означи Калоян Бонев, който бе изведен чудесно отдясно от Николай Миков и резултата бе открит за 0:1. До края на първата част на дуела опитите на футболистите на двата отбора се оказаха безуспешни да трансформират резултата. След почивката поетапно бяха пуснати в игра останалите футболисти от аварийна пейка. В самия завършек на срещата при бърза офанзива по десния фланг в наказателното поле на „ Балкан ” младата вяра от ДЮШ на „ Витоша ” Бистрица Мартин Сотиров от воле едвам не скъса мрежата на противниковия пазач за 1:1. Наставниците на двата отбора Кристиян Узунов и Иван Редовски споделиха, че са удовлетворени от контролната игра сред двата отбора, имало е доста бързи офанзиви и футболистите са проиграли по две чисти голови положения в срещата. Следващите им контроли  са: На „ Балкан ” Ботевград против израелския „ Бней Сахин ” на НСБ „ Бояна ” в събота от 10 часа, а  „ Витоша ” ще премери сили с  тимовете на ФК „ Железница ” в неделя от 17 часа и с „ Ботев ” ІІ Пловдив в идващия петък на стадион „ Коматево ” край Пловдив.„ Левски ” ІІ победи в Ихтиман локалния „ Ботев ” с 3:1. Мачът се игра на стадион „ Христо Ботев ”  в Ихтиман. Отборът на гостите се водеше от новият си ментор Христо Арангелов, като към този момент новият шеф на ДЮШ на ПФК „ Левски ” София Елин Топузаков продължава да го вкарва. през първата част на срещата след по-добра игра на младите левскари петричанина Боби Рупанов и Валентин Добрев при бързи контраатаки съумяха да доведат резултата до 0:2. След почивката още веднъж по-добре стоеше на терена тима на синия отбор. При бърза контраофанзива Калоян Петков съумя да направи резултата типичен – 0:3. От този миг нататък футболистите на домакините започнаха да играят по-организирано и  последователно станаха господари на терена, като по-често се озоваваха от близко против вратаря на „ Левски ” ІІ, само че съумяха да отбележат единствено едно попадение, дело на голмайстора на „ Ботев ” Борислав Балджийски. Следващият мач на „ Левски ” ІІ ще бъде в събота на Герена против „ Рилски състезател ” Самоков.На стадиона в Панчарево дублиращият тим на ЦСКА София изигра третия си надзорен мач от лятната подготовка против „ Хебър ” ІІ Пазарджик. През първата част на срещата надалеч по-добрия тим бе на младите армейци, водени от наставника им Стамен Белчев.  За всеобща изненада обаче гостите от Пазарджик откриха резултата в 10-та минута. В 30-та минута основният арбитър отсъди дузпа за игра с ръка на бранител на гостите. Точен от бялата точка бе Георги Димитров за 1:1. До края на срещата не се стигна до чисти голови обстановки и двата тима се отдръпнаха на отмора при еднакъв резултат – 1:1. Второто полувреме възпитаниците на Стамен Белчев играха с по-голямо предпочитание и търсеха успеха, и тя им се отдаде в 65-та минута. Тогава след офанзива по фланга топката бе ориентирана към Александър Кожухаров, който от 12-13 метра с левия крайник с диагонален шут изпрати топката в далечния ъгъл на стража на „ Хебър ” ІІ за 2:1.  При този резултат завърши този надзорен мач. „ Заслужено победихме тима на „ Хебър ” ІІ. Стана доста потребна контрола. Дадох късмет за игра на 18 млади момчета. В събота ще тествам наличните футболисти като ще гостуваме в Плодив, където по едно полувреме ще изиграем с дубъла на локалния „ Локомотив ” и участника в трета лига „ Спартак ” Пловдив ”, показа Стамен Белчев.
Източник: novsport.com