На много места в равнините и котловините сутринта ще е

...
На много места в равнините и котловините сутринта ще е
Коментари Харесай

Още по-топло днес, но предстои захлаждане

На доста места в равнините и котловините сутринта ще е мъгливо. В множеството региони ще е съвсем безшумно, на север от планините и в Източна България вятърът ще е с до сдържан от юг-югозапад. Минималните температури ще бъдат сред 0 и 5°, по-високи в източните региони и в Предбалкана, в София - към 1°.

По поречието на Дунав и в западната част на Горнотракийската равнина ще се задържи мъгливо. Над по-голямата част от страната ще е най-вече облачно и до вечерта тук-там в Западна България ще завали дъжд. Ще продължи да духа слаб, в източните региони до сдържан вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат сред 15 и 20°, по-ниски в регионите с трайна мъгла, в София - към 14°.

По Черноморието ще е най-вече облачно. Ще духа слаб до сдържан вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат сред 15 и 18°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В планините ще е най-вече облачно. Следобед в масивите от Западна България ще завали дъжд, над 1700 метра – сняг. Ще духа сдържан, краткотрайно мощен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 11°, на 2000 метра - към 3°.

В четвъртък облачността ще бъде забележителна, тук-там в Горнотракийската равнина ще се задържи мъгливо. В Западна България ще има слаби валежи от дъжд, над към 1800 метра - от сняг. Ще бъде съвсем безшумно, в източните региони със слаб южен вятър. Ще остане топло за интервала, с минимални температури над нулата – най-вече сред 4 и 9°, а дневните ще са най-вече сред 11 и 16°, под 10° в регионите с мъгла.

В петък ще превали и на обособени места на изток. Облачността ще е променлива, намаляваща за малко и до най-вече слънчево. Ще се усили южният вятър, след обяд ще се завърти краткотрайно от северозапад, ще бъде най-вече слаб.

В събота вероятността за превалявания понижава, ще има раздрана висока и междинна облачност, на повече места в низините още веднъж – и мъгла. Минималните температури ще са сред 0 и 5°, оптималните – сред 9 и 14°.

В неделя вятърът краткотрайно ще бъде от изток-югоизток, слаб до сдържан. Облачността ще е забележителна, основно в Западна България са вероятни и превалявания, а температурите ще се възстановяват.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР