На 9.04.2023 за поредна година се проведе ежегодната кампания Твоите

...
На 9.04.2023 за поредна година се проведе ежегодната кампания Твоите
Коментари Харесай

Абитуриенти от врачанско ще имат средства за бала си, събрани от благотворителна кампания на БМЧК

На 9.04.2023 за поредна година се организира годишната акция „ Твоите дребни пари в помощ на зрелостниците сираци “, оповестиха от БЧК Враца.

Фондонабирането се реализира с благословията на Врачански епархийски съвет и Негово Високопреосвещенство митрополит Григорий. Идеята на акцията е подкрепяне на зрелостници, останали без един или двама родители от локалната общественост и поощряване хуманността у младежите.



По традиция, доброволци от клубовете на БМЧК от Враца, Мездра и Зверино, набираха дарения от съгражданите си пред храмовете на Българската православна черква.

Събраните средства от доброволците в гр. Враца, разграничени на четири екипа по двама доброволци, в четири от храмовете на регионалният град възлизат на 4601,47 лева Сумата ще бъде разпределена сред 32-ма зрелостници по лист възложен от учебните заведения. Доброволците на БМЧК - Враца насочиха и обръщение за кръводаряване към донорите с надпис „ Да дарим кръв “.

Над 50 доброволци от клубовете на БМЧК - Мездра и Зверино,също взеха присъединяване за поредна година в набирането на средства. В осем от църквите и манастирите на община Мездра (Зверино,Ребърково,Върбешница,Игнатица,Оселна,Мездра,

„ Черепишкият манастир “ и манастирът „ Седемте престола “),доброволците съумяха да съберат сумата от 3410 лева,която ще се разпредели сред 11 зрелостник.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР