На 4-ти юли 2004-та година футболният свят видя една от

...

ФАКТИ припомня: Гърция спечели Евро 2004

На 4-ти юли 2004-та година футболният свят видя една от най-големите изненади в историята на този спорт. Гърция съумя да се победи Португалия на финала в Лисабон с 1:0 и подвигна купата. Приказката на " елините " стартира с победа точно над Португалия в откриващия мач на шампионата с 2:1. Последваха тъждество с Испания и загуба от Русия, само че гърците съумяха да излязат от групата с 4 точки.

На четвъртфиналите " елините " шокираха Франция с 1:0, а на полуфиналите победиха мощния отбор на Чехия още веднъж с 1:0. На финала те още веднъж срещнаха Португалия и гол на Ангелос Харистеас в 57-ата минута донесе купата на южните ни съседи.

Евро 2004 бе и последното европейско състезание, на което взе участие и българският народен отбор по футбол.

Източник: fakti.bg