На 4 декември 2025 г. в хотел Интерконтинентал – София

...
На 4 декември 2025 г. в хотел Интерконтинентал – София
Коментари Харесай

Национален дискусионен форум Топлофикация и декарбонизация: европейски изисквания, енергийна ефективност, национални решения“

На 4 декември 2025 година в хотел Интерконтинентал – София ще се състои Националният спорен конгрес „ Топлофикация и декарбонизация: европейски условия, енергийна успеваемост, национални решения “. Събитието се провежда от Български енергиен и минен конгрес (БЕМФ) и ще събере водещи представители на институции, бизнеса, специалисти и организации от енергийния бранш, с цел да обсъдят бъдещето на топлофикациите и ролята им в енергийната промяна на страната.

Събитието  ще бъде намерено от доктор Иван Хиновски, ръководител на Програмния комитет, в наличието на министъра на енергетиката Жечо Станков.

Ключови посоки в дискусионната стратегия са:

Състояние и промяна на топлофикационния бранш в България

Фокусът ще бъде върху нормативните промени, националната тактика за развиване, софтуерните стандарти, новите модели за произвеждане и ползване, както и ролята на компаниите за дялово систематизиране. Сред участниците са представители на Министерството на енергетиката, КЕВР, Асоциацията на топлофикационните сдружения, VEOLIA Energy – Варна, ТЕХЕМ и др.

Енергийна промяна и зелени решения

Панелът ще прегледа осъществяването на европейските наставления за енергийна успеваемост, иновационни технологии, възобновими енергийни източници (геотермия, биомаса, отпадна топлота, waste-to-energy), ролята на дребните модулни реактори (ММР) и интелигентните топлинни мрежи. Участие ще вземат интернационалните и български специалисти, компании като Siemens Energy, Danfoss, HEXONIC, както и представители на общинската инфраструктура.

Потребители, доверие и обществена търпимост

В този обществен панел ще бъдат разисквани механизмите за повишение доверието на потребителите, обществената значителност на услугата топлоснабдяване, регулаторната рамка и ролята на енергийните общности. Сред участниците представители на КЕВР, КЗП, специалисти по обществена политика, представители на научните среди и топлофикационни сдружения от страната.

Форумът ще приключи с резюме и рекомендации за следващи дейности от модераторите на панелите: Антон Иванов, Димитър Куюмджиев и Еленко Божков.

Регистрация и медийна акредитация

Работният език на събитието е български. 3eNews е медиен сътрудник на събитието.
Регистрация за присъединяване и акредитация на медии се реализират посредством формалния уебсайт на Български енергиен конгрес: https://bulenergyforum.org/bg/subitie/nacionalen-diskusionen-forum 

Източник: 3e-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР