На 24 и 25 май, в гр.Зворник, Босна и Херцеговина,

...

Шест медала за Таекундо клуб “Хоук -Банско” от Гран при 2024 в Босна и Херцеговина

На 24 и 25 май, в гр.Зворник, Босна и Херцеговина, се организира петото издание на Международният шампионат по таекуон-до ITF Grand Prix Srbski Soko 2024.

В надпреварата взеха присъединяване над 400 състезатели от 11 страни. Сред тях бяха шестима спортисти от Таекундо клуб “Хоук -Банско ”, които завоюваха шест медала в двете дисциплини - спаринг и форма.

Мартин Димитров зае първо място спаринг юноши старша възраст +75 кг. Мария Котиркова се класира на второ място форма и трето място спаринг девойки младша възраст до 55 кг. Иван Чеканаров завоюва бронз в спаринг юноши старша възраст до 63 кг. Исмаил Кунгьов е на второ място спаринг деца +45 кг. В същата категория Георги Донев се класира трети. Боян Стипцов загуби първата си среща и остана отвън класирането за медали.

Новото предизвикателство пред треньора Николай Кехайов и неговите ученици е през месец юни в Охрид, Република Северна Македония.

Източник: struma.com