На 23 ноември 2024 г. приключи плановият годишен ремонт на

...
На 23 ноември 2024 г. приключи плановият годишен ремонт на
Коментари Харесай

Приключи плановият ремонт на шести блок на АЕЦ Козлодуй

На 23 ноември 2024 година завърши плановият годишен ремонт на шести енергоблок на атомната електроцентрала и след осъществена инспекция от страна на Агенцията за нуклеарно контролиране в 10:07 ч. блокът беше включен в електроенергийната система на страната. Това оповестиха от пресцентъра на АЕЦ " Козлодуй ". 

По време на престоя, почнал на 19 октомври 2024 година, са изпълнени плануваните за ремонтната акция действия, както и плануваните ограничения, свързани с повишението на сигурността и дълготрайната употреба. Реакторът на шести блок е презареден със свежо нуклеарно гориво за идната горивна акция.

Успешно са осъществени и нужните тествания и инспекции, потвърждаващи работоспособността и надеждността на оборудванията.

Съгласно софтуерния правилник натоварването на блока се прави поетапно.

Пети енергоблок на АЕЦ " Козлодуй " работи в сходство с графика за електропроизводство
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР