На 21 май Амр Мусара излезе да докладва за израелската

...
На 21 май Амр Мусара излезе да докладва за израелската
Коментари Харесай

Набезите на Израел в Дженин само подхранват палестинската съпротива

На 21 май Амр Мусара излезе да рапортува за израелската офанзива на бежанския лагер в Дженин в окупирания от Израел Западен бряг.

25-годишният видеооператор работеше с трима палестински сътрудници – всички очевидно разпознати като публицисти.

Израелската войска стреля по тях.

Мусара беше прострелян в гърба, когато сътрудниците му паднаха на земята, с цел да се прикрият. Когато бойците спрели да стрелят, Мусара бил откаран по неотложност в най-близката болница.

„ Мислех, че ще умра “, сподели Мусара пред Ал Джазира по телефона от вкъщи си, където се възвръща от раните си.

Мусара сподели, че Израел постоянно стреля по публицисти в Западния бряг.

„ Те се насочиха към нас по същия метод, по който се насочиха към Ширийн “, сподели Мусара.

Израелските сили гръмнаха и убиха кореспондента на Ал Джазира Ширин Абу Акле, до момента в който тя правеше репортаж за нахлуване в Дженин през май 2022 година Разследващ орган на Организация на обединените нации откри, че убийството е съзнателно.

...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР