На 19 май (вторник), от 09:00 до 12:00 часа, в

...
На 19 май (вторник), от 09:00 до 12:00 часа, в
Коментари Харесай

Отбелязваме Световния ден за борба с хипертонията на 19 май

На 19 май (вторник), от 09:00 до 12:00 часа, в централната градска част (пред магазин „ Лили “) ще бъде ситуирана специфична шатра, където всички искащи жители ще могат гратис да измерят своето кръвно налягане.

Инициативата се провежда във връзка Световния ден за битка с хипертонията. В акцията ще се включат медицински експерти от ДКЦ 1 – Враца, доктор Миленков – ръководител на Асоциацията на общопрактикуващите лекари в община Враца, както и медицински експерти от обществените услуги в града.

Основната цел на самодейността е да увеличи информираността по отношение на артериалната хипертония и да насърчи профилактиката посредством постоянен надзор и ранно разкриване на болестта.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР