На 17-ти, 18-ти и 19-ти септември градовете Варна, Пловдив и

...
На 17-ти, 18-ти и 19-ти септември градовете Варна, Пловдив и
Коментари Харесай

Турнето на виенско дуо минава и през Варна

 На 17-ти, 18-ти и 19-ти септември градовете Варна, Пловдив и София ще бъдат домакини на серия от концерти под надпис " Мелодии на мира “ в осъществяване на фамилното дуо Mandu & Vishuddhi от Виена: Манду Трюмер  (арфа) и Вишуди Трюмер (китайско ерху).

Поредицата от концерти е част от самодейността Седмица на мира, отдадена на 40-то юбилейно честване на Международния ден на мира, разгласен от Общото заседание на Организация на обединените нации за ден в поддръжка на идеалите на всеобщия мир.

Концертът " Мелодии на мира “ ― ще ни придвижи в магичния свят на чистата естетика, създавайки едно незабравимо надълбоко прекарване. Посланието на всяко едно осъществяване е откровен израз на мощния блян на душата към по-мирен свят. Прекрасната музика на екзотичното китайско ерху и нежните звуци на афрата са заричане за едно неповторимо мелодично странствуване.  Музикантите са гастролирали в Европа, Съединени американски щати, Русия, Япония, Китай, Южна Америка и Австралия.

 

СОФИЯ 

20-ти септември 2021, 18:00 ч.

Руски културно-информационен център,

ул. Шипка 34, Мраморна зала

Вход: Свободен

 

ПЛОВДИВ 

18-ти септември 2021, 19:00 ч.

Радио Пловдив,

ул. " Дондуков “ 2

Вход: Свободен

 

ВАРНА 

20-ти юни 2021, 18:00 ч.

Радио Варна, Концертно студио

бул. " Приморски “ 22

Вход: Свободен

 

Събитията са с Вход Свободен. Организатор – Шри Чинмой Център. Философията ни е елементарна – с цел да имаме свят на съгласие и мир, би трябвало първо да стартираме със себе си. Когато всеки човек има повече мир, светлина и наслада, тогава цялото човечеството ще живее по-хармонично. По тази причина Шри Чиномой центровете провеждат духовни, културни, музикални, спортни и благотворителни събития по целия свят.

За Шри Чинмой музиката е един от най-лесните и директни способи да упъти слушателя към откриването на неговото лично вътрешно благосъстояние. Запалва ентусиазма у хора от разнообразни култури и религии и предлага мигове на бездънен вътрешен мир, тишина и естетика.

 

Градовете София, Пловдив и Варна ще имат прелестната опция да се насладят на музикални аранжименти, богати на дълбочина, които предизвикват слушателя да се слее с магичната атмосфера и да показа мигове на завладяваща вътрешна хубост, или както споделя маестро Шри Чинмой:

 

" Сърцето ми е изпълнено с признателност към музиката, тъй като тя непрекъснато ме държи в благозвучие с моето вселенско аз. “
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР