На 16-17.03.2024 г в София се проведе ежегодния международен турнир

...

Успешно представяне на Таекуондо Клуб Нерон на Ramus Sofia Open

На 16-17.03.2024 г в София се организира годишния интернационален шампионат Ramus Sofia Open 2024.

Турнирът се организира в двата дни, като вторият спортен ден беше с ранк Е2.

Зала Асикс Арена събра над 900 състезателя, които премериха сили в тежки и оспорвани борби.

Таекуондо клуб Нерон взе присъединяване и в двата спортни дни - 47 спортни в първия ден и 7 кадети на Е2 шампионата.

Въпреки пречките, компликациите и не до там честната игра на множеството състезатели, децата на Таекуондо Клуб Нерон демонстрираха какво е същинска битка по разпоредбите.

Кристиан Иванов

„ Всичко това класира тима на Нерон преди всичко в отборното класиране клас А за възрастови групи деца и кадети и второ място в клас Б.

Поздравяваме всички деца, които въпреки да не се класираха, демонстрираха на всички по какъв начин се борят състезателите на Нерон и по какъв начин би трябвало да се държат същинските Таекуондисти.

11th Ramus Sofia Open E2

В Неделя, 7 от децата трябваше да вземат присъединяване и на Е2 шампионата. За страдание Борис Герчев беше контузен и не съумя да се състезава. Напред продължиха останалите 6.

Битките бяха зрелищни и до последната секунда. Във втория спортен ден си тръгнахме с два бронзови медала:

Ивайло Петров

2:0???????? -????????

2:1???????? -????????

1:2???????? -????????

0:2???????? -????????

„ Владислав Кръстев взе две безапелационни победи против съперници от Израел и Гърция, като в третата среща не съумя да надвие съперника си от Израел и остана на крачка от медалите.

Валентин Лазаров се срещна с представител на Гърция и води борба до край, само че резултатът беше в интерес на съперника му с минимална разлика.

Жребият отреди за Матеа Натева още първа среща да се изправи пред шампионката в категорията и въпреки да загуби, не и се даде без борба.

Клара Пекова сподели огромен прогрес и единствено малшанс я спря да продължи напред в борбата за медали.

Горди сме с всяко едно дете, което взе присъединяване на надпреварите през миналите дни!

Не можем да бъдем по-радостни, че имаме опция да възпитаваме децата и да ги окуражаваме да водят борби и все пак да остават правилни на това, което ги учи бойното изкуство Таекуондо!