На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха

...
На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха
Коментари Харесай

На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха открити два нови STEM центъра

На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха тържествено открити два нови STEM центъра – в НУ " Св. П. Хилендарски " – гр. Нова Загора и в ОУ " Христо Ботев " - с. Съдиево. Новите просветителни пространства са ориентирани към основаването на съвременна, новаторска и вдъхновяваща образователна среда, която уголемява опциите за образование посредством просвета, технологии, инженерство и математика.
 
 На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха открити два нови STEM центъра На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха открити два нови STEM центъра Източник: Община Нова Загора
На събитието в НУ " Св. П. Хилендарски " посетители бяха кметът на община Нова Загора Галя Захариева, старши специалистът от РУО – Сливен Ралица Василева, началникът на отдел " Образование и юношески действия " Соня Петрова, шефове на образователни заведения, общественици и посетители.
 
Присъстващите се срещнаха с опциите, които STEM центровете дават, и станаха част от вдъхновяващо странствуване в света на науката, технологиите и нововъведенията.
 
В приветствията на шефовете на двете учебни заведения бе очебийно смисъла на модерната просветителна среда за развиването на младежите, насърчаването на техните познания, умения и креативност. Откриването на двата STEM центъра е още една значима стъпка към одобряването на качествено и модерно обучение в община Нова Загора.
 
 На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха открити два нови STEM центъра На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха открити два нови STEM центъра Източник: Община Нова Загора
 
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР