На 11 ноември почитаме Св. Мина - патрон на семейството,

...
На 11 ноември почитаме Св. Мина - патрон на семейството,
Коментари Харесай

Мечтаете за рожба? Днес Св. Мина ще чуе молитвите ви

На 11 ноември почитаме Св. Мина - патрон на фамилията, болните и сираците. Той е настойник на всички знахари, национални лечители и пътешественици. По остарял канон той се изобразява като прав боец със свити в лактите и вдигнати нагоре ръце, даващи благословия.

Според националните вярвания от този ден стартират така наречен Вълчи празници, които водят след себе си най-дългите нощи. По това време хората довършвали всички стартирани поправки и запушвали покриви и огради до най-малките процепи. Правели това, с цел да не се вметнат в дома им злите сили. В визиите на старите хора Св. Мина е бил стопанин на вълците, които трябвало да пуска и да прибира. Затова неговият празник бележи средата на така наречен Вълчи празници - от Архангеловден до Коледни Заговезни - времето, в което бесуват вълците.

Според християнския календар Св. Мина се счита още и за покровител на дамите. Затова на този ден пред иконата на светеца те се молят за здравето на децата си, за наслада и благоденствие на дома. Жените, които нямат свои чеда, насочат към Св. Мина молитва за майчинство. Светецът оказва помощ за откриването на изгубени движимости. Вдъхва вътрешни сили и нравствен покой. Лекува тежки заболявания. На младоженците предсказва благополучен брак.



По мотив празника, ще се опитаме да потърсим отговор на въпросите:

Защо би трябвало да имаме вяра в силата на молитвата и в действителност ли вярата лекува?

Когато съберем длани и с цялото си схващане отправим към светците горещи молебствия с нашите най-силни стремежи, те в действителност се сбъдват. И това го потвърждават хилядите обстоятелства. Учени вършат редица проучвания, свързани с този феномен, и самите те се убеждават, че вярата фактически има силата да лекува.

Многобройни научни проучвания са направили оценка на лечебните резултати, които вярата има. Като цяло, проучванията демонстрират, че при хората, които се молят постоянно, вероятността да се разболеят е по-малка, а тези които го вършат постоянно, се възвръщат по-бързо.

Когато имаме вяра в положителното, в хубостта, в съзидателната мощ на любовта и чистотата, ние сме изпълнени с откровена любов към околния свят, към всеки един човек от близкото и далечно обграждане, ние насочваме позитивна сила към целия свят. Тя рефлектира в другите и още веднъж се връща към нас с още по-голяма мощ. Когато имаме вяра и преодоляваме провокациите и одобряваме нещата от живота с ведрина и вътрешна естетика, ние даряваме на себе си сърце, изпълнено с страхопочитание и признателност.

Вярата е трансмисия към по-високо енергийно ниво, в което самозаблудите на егото стихват, човек намира умиротворението, което постоянно е търсел, и което непроменяемо води със себе си здравето. 

Доказано е още, че хората, които се молят и имат вяра, демонстрират надалеч по-ниска податливост към меланхолия и самоубийства.

За да не бъдем голословни, ще дадем образец. Изследвания, извършени над дами, възстановяващи се след интервенция във връзка бедрена фрактура, които мощно вярвали в целебната мощ на молитвата и самите те я ползвали всекидневно, били в положение да вървят на по-големи дистанции след овакантяване на болничното заведение. Впоследствие те се радвали на един по-подвижен, сполучлив и многогодишен живот. В друго изследване, финансирано от Националния институт по опазване на здравето в Съединени американски щати, откривателите разкрили, че хората, които участват на религиозни служби минимум един път седмично, молят се най-малко един път на ден или учат Библията, са с 40% по-малко податливи на риск от високо кръвно налягане, в сравнение с тези, които са атеисти.

Затова, дано да съберем длани и да се помолим за всичко това, което желаеме да ни се случи. Защото през днешния ден е празник, в който чудесата стават действителност, а желанията се сбъдват! 

Източник: woman.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР