На 11 май – в деня на патронния празник на

...
На 11 май – в деня на патронния празник на
Коментари Харесай

В ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ в село Горни Дъбник се откри нов STEM център

На 11 май – в деня на патронния празник на учебното заведение, ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ в село Горни Дъбник тържествено откри своя нов STEM център.

 В ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ в село Горни Дъбник се откри нов STEM център

Събитието съчета традицията и бъдещето – респект към делото на светите братя Кирил и Методий и показване на ново пространство, ориентирано към актуалното обучение и нововъведенията. Под мотото „ От хрумвания към нововъведения “ центърът ще дава благоприятни условия за образование посредством процедура, опити и технологии, като подкрепя развиването на основни умения у учениците – сериозно мислене, креативност и работа в екип.

 В ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ в село Горни Дъбник се откри нов STEM център

По време на откриването, гостите имаха опция да прегледат новото съоръжение и да следят демонстрации, показани от възпитаници. Ръководството на учебното заведение изрази признателност към всички сътрудници и участници, съдействали за реализирането на плана. С реализирането на STEM центъра учебното заведение прави значима крачка към модернизацията на просветителния развой и подготовката на учениците за провокациите на бъдещето.

 В ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ в село Горни Дъбник се откри нов STEM център

Официални посетители на събитието бяха Иван Ветов, кмет на Община Долни Дъбник, Тони Костадинов, шеф на Дирекция „ Образование “ на Община Долни Дъбник, Биляна Ралчева секретар на Община Долни Дъбник, Лена Богданова, ръководител на Общински съвет Долни Дъбник, както и Васил Недков, кмет на с. Горни Дъбник.

 В ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ в село Горни Дъбник се откри нов STEM център

Още празника почетоха Яна Личева, старши специалист – представител на РУО – Плевен, Стефан Лазаров и Люба Йорданова - представители на Фондация „ Заедно в час “ – София, шефове от Община Долни Дъбник и Община Плевен, представители на Читалище „ Илия Бешков “- Долни Дъбник, както и доста другари на учебното заведение.

 В ОУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ в село Горни Дъбник се откри нов STEM център
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР