На 1- ви ноември, българи в Белгия отбелязаха Деня на

...
На 1- ви ноември, българи в Белгия отбелязаха Деня на
Коментари Харесай

Българите в Белгия: На 1-ви ноември повече от всякога ни е срам от Борисов и Гешев /видео/

На 1- ви ноември, българи в Белгия означиха Деня на националните будители и още веднъж стачкуваха против ръководството на България. „ Не можем да наредим имената на Бойко Борисов и Иван Гешев до тези на достойните национални будители, които почитаме през днешния ден. В Деня на националните будители повече от всеки път ни е позор от тях “, обявиха протестиращите ни сънародници.
Демонстрантите съпоставиха приспиването на свободния български дух в последните години, наложено от ръководещите, с приспиването в резултат на комунистическия режим.

Сънародниците ни бяха безапелационни, че гражданското общество в България към този момент е будно. „ Нашият митинг е в сърцата ни и ние доказахме, че този път няма да позволим на никой да ни приспи “, споделиха в изявленията си стачкуващите.

По време на митинга беше показана и следващата протестна самодейност на уредниците на митингите в Брюксел. По думите им задачата на #NeMeMinavaiS200 е с справедливи обстоятелства и причини да бъде опровергавана погрешна или подвеждаща информация, споделяна в общественото пространство от ръководещи, близки до властта или други публични или политически фигури. „ Свидетели сме всекидневно на дезинформация и подправени вести, с една единствена цел - операция и илюзия на българското общество “, споделиха протестиращите и обявиха, че те ще се опълчват на това. Рубриката, която българите в Белгия водят, може да бъде проследена на тяхната Facebook страницата Брюксел за България – Brussels Stands for Bulgaria. По време на митинга те дадоха и съответни образци за дезинформацията по отношение на препоръчаните законодателни ремонти във връзка с споделеното пътешестване, както и към аферата КТБ.

Сънародниците ни в Белгия приканиха за реализиране на деен цивилен надзор и търсене на отговорност от ръководещите за гарантирането на почтени и свободни избори, изключително в изискванията на пандемия и при неналичието на воля за въвеждане на отдалечено гласоподаване.

Протестиращите в Белгия ще се включат и в проведения по-късно през днешния ден общ виртуален митинг на българи в чужбина под надпис „ Будни Заедно “.

Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР