Мястото за кариерно развитие на младите ни сънародници е България

...
Мястото за кариерно развитие на младите ни сънародници е България
Коментари Харесай

Габриел: Мястото за кариерно развитие на младите е в България

Мястото за кариерно развиване на младите ни сънародници е България - с този зов вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел откри двудневния конгрес " Кариера и живот - за какво в България? " и национална полемика " Демографията няма цена " в София

Според Мария Габриел платформата дава късмет на всеки искащ да стане част от бизнес системата на България. Тя описа за професионалния си опит като еврокомисар от март т.г. по време на посещаване в Силициевата котловина, където имало засилен интерес към страната ни.

Налагало ѝ се непрекъснато да дава отговор на запитвания " Кои са водещите български университети? ", " Кои са водещите български стартъп компании? " и други. Габриел обаче се впечатлила от въпроси като " Каква е връзката сред промишлеността и университетите? ", " Какви шансове имат гениите да се развият в България? ".

" Ето това е смисълът на тази самодейност през днешния ден - да даде късмет на младите гении да намерят своето място за реализация точно в родината ни ", уточни Габриел.

Тя благодари на водещите Иван Христов и Андрей Арнаудов, създатели на платформата, тъй като съгласно нея самодейността " Кариера и живот  - за какво в България " е упоритост и  двигател на иновационна система ново потомство, която ще потвърди, че мястото на младите ни сънародници за кариерно развиване е точно родината ни. 

Над 85 щанда вземат участие през днешния ден в ревюто, сподели телевизионният водещ Андрей Арнаудов. Колегата му Иван Христов изясни, че представителите на фирмите дават извънредно потребна и точна информация - от позицията до отговорностите, свързани с нея и размера на първичната заплата. 

Българска телеграфна агенция
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР