БУМ НА СИГНАЛИ ЗА КУПЕН ВОТ! МВР с тревожни данни преди изборите
Министерство на вътрешните работи продължава дейната си работа за гарантиране на почтени и транспарантни избори, като до вота остават 27 дни. Ведомството даде последни данни за предварителната защита на изборни закононарушения.
Досъдебните производства, свързани с нарушавания на изборния развой, доста са се нараснали. Към момента са формирани 57 досъдебни производства, при едвам 4 за същия интервал преди изборите през октомври 2024 година, което съставлява растеж от 1325%.
Също по този начин са издадени 272 предупредителни протокола по член 65 от Закона за Министерство на вътрешните работи – доста повече по отношение на 28 протокола през 2024 година, отбелязвайки нарастване от 871%.
Гражданите интензивно алармират за нарушавания, като са получени 152 сигнала, по отношение на едвам 13 през 2024 година, което е растеж от 1069%.
Министерство на вътрешните работи твърди, че остава ангажирано с противодействието на нарушаванията на изборните права и с гарантирането на законността в изборния развой.
SafeNews напомня, че за гарантиране на сигурността и публичния ред по време на идните парламентарни избори, Министерството на вътрешните работи откри денонощна линия за сигнали за нарушавания или закононарушения, свързани с изборния развой.
Денонощна линия на Министерство на вътрешните работи ще следи сигнали за изборния развой
Още вести четете в: България, Избори 2026, Крими & Темида, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




