Мощен щурм с шест гола за три дни превърна Хари

...

Годината на Урагана

Мощен взлом с шест гола за три дни трансформира Хари Кейн в най-резултатния футболист в топ шампионатите на Европа за 2017 година. Головете на тарана на Тотнъм през тази година в действителност оправдаха прякора му Урагана, който произлиза от обичаната на Острова композиция на думи от името на британския национал Harry Kane и думата за вихър – hurricane.

24-годишният нападател на „ шпорите “ завършва годината с 56 попадения, две повече от Лионел Меси (Барселона) и на три пред Кристиано Роналдо (Реал Мадрид), Роберт Левандовски (Байерн) и Единсон Кавани (ПСЖ). Сметката на Кейн хипотетично можеше и да набъбне, в случай че срещата сред Тотнъм и Уест Хям от 21 кръг на Висшата лига не беше преместена от 31 декември (16:15 часа) за 4 януари (22:00 часа). Да не забравяме, че таранът имаше един месец голова суша през август и през първия месец от новия сезон не се разписа нито веднъж.

С първия си гол при вчерашната победа с 5:2 над Саутхемптън Кейн усъвършенства върха на Алан Шиърър за най-вече голове във Висшата лига в границите на една календарна година. Нападателят на „ шпорите “ завършва 2017 година с 39 попадения в 36 мача, до момента в който през 1995 година Шиърър се разписа 36 пъти в 42 срещи за Блекбърн.

Разбивката по минути на головете на Кейн във Висшата лига през тази година демонстрира, че той е еднообразно ефикасен във всеки един интервал от мачовете. Звездата на „ шпорите “ има 8 попадения в сред 46-ата и 60-ата минути и 7 сред първата и 15-ата. По шест пъти се е разписвал в интервалите 16-30, 31-45, 61-75 и 76-90 минути.

Най-честите му „ жертви “ в британското състезание през 2017 година са Сток Сити и Лестър, които е „ санкционирал “ по пет пъти. Най-слабо се е показал против Манчестър Юнайтед, Борнемут, Арсенал и Мидълзбро – по един гол. Кейн е единственият футболист с шест хеттрика във Висшата лига в границите на една календарна година. С 39-те си попадения през тази година британският национал към този момент има 96 гола във Висшата лига за Тотнъм, единствено на един от клубния връх на Теди Шерингам.

БЛИЦ СПОРТ ви показва мачовете, в които Хари Кейн се разписа за Тотнъм и националния тим на Англия през 2017 година