Морското дерби между Поморие и Созопол завърши 1:1. Този резултат

...

Морското дерби завърши без победител

Морското дерби сред Поморие и Созопол приключи 1:1. Този резултат действително не устройства нито един от двата тима. Особено тежко е ситуацията за Созопол, който има доста по-скромен точков актив от поморийци, и се намира на предпоследно място в класирането. Срещата се организира при доста тежки атмосфени условия, с изобилен снеговалеж и мощен вятър.

През първата част имаше редиза положения и пред порти, само че поморийци бяха по-настойчиви и владееха повече топката. Пропуски в 10-ата и 19-та минута направиха съответо Хаджиев и Лефтеров.

В 35-ата минута двата отбора удариха по една греда, а в 40-ата Поморие излезе напред след автогол на Мантаров. През второто полувреме борбата продължи. В 50-ата минута Ахмедов означи за домакините, само че голът бе анулиран поради засада. В 80-ата минута Мартин Газиев получи червен картон, а Созопол остана с човек по-малко. Все отново в самия завършек на мача Жил Лоусън пресече един пас, овладя и напредна, като осъществя изравнителен гол.

kotasport.com Втора лига 18 кръг, неделя 25 февруари  ОФК Поморие 1:1краен резулат  Созопол