Монца спечели драматично с 4:2 домакинството си на Милан в

...

Монца взе драматична победа над Милан

Монца завоюва трагично с 4:2 семейството си на Милан в последна среща от 25-ия кръг на Серия А. Така Милан записа първа загуба от девет мача насам. Освен това росонерите не съумяха да изпреварят Ювентус за второто място. Юве има 54 точки, Милан – 52. Лидер е с 63 точки и мач по-малко. Монца е на 11-о място с 33 точки.

Домакините стигнаха до два гола задатък в края на първото полувреме. В последната минута Матео Песина бе прецизен от дузпа, а в шестата минута на спомагателното време Дани Мота удвои. Той наказа серия от неточности на отбраната на противника.

В началото на втората част Милан остана с човек по-малко след червен картон на Лука Йович. Той игра като титуляр вместо Рафаел Леао, а беше изпъден за удар в лицето на противник. Въпреки това резервата Оливие Жиру понижи резултата в 64-ата минута. Кристиан Пулишич две минути преди края направи 2:2 с красиво осъществяване.

Монца обаче натисна крепко и стигна до нови два гола. Разписаха се Уорън Бондо и Лоренцо Коломбо за крайното 4:2. За.
Източник: flashnews.bg