Монтана затвърди лидерството си в републиканския шампионат по баскетбол за

...

Монтана спечели редовния сезон при жените

Монтана затвърди водачеството си в републиканския шампионат по баскетбол за дами, откакто надделя подгласника в класирането Берое с 82:73 (16:16, 24:17, 20:20, 22:20) в мач от 11-ия кръг на първата четворка. Монтана към този момент е с 21 точки, а Берое изостава с три на второто място.

Първата четвъртина приключи наедно, а Берое поведе с четири точки при започване на втората. Монтана редуцира пасива си с тройка на Даниела Петева и направи серия от 7:1, с цел да поведе още веднъж. И макар че старозагорките съумяха още веднъж да извърнат резултата и да се снабдят с три точки задатък, гостите завоюваха девет безответни точки за две минути и поведоха с 35:29.

Монтана поведе със седем точки на почивката и тимът остана равносилен на домакините си в последните две елементи, с цел да стигне до триумфа. За него с 23 точки и девет извоювани битки способства Христина Иванова, а Радостина Димитрова се регистрира с 18 пункта.