"Монтана" записа класически успех с 3:0 у дома над "Локомотив"

...

Монтана с класика над Локомотив/София/ /снимки/

"Монтана " записа типичен триумф с 3:0 вкъщи над "Локомотив " (София) в последна среща от втория кръг на шампионата на Втора лига. Победата бе първа за водения от треньора Ферарио Спасов северозападен отбор, която го изскачи на второ място във краткотрайното класиране. Първите два гола вкараха с глава Атанас Илиев и Сергей Георгиев, а третият добави Тони Тасев от дузпа.
В жегата на стадион „ Огоста” домакините имаха лек превес през първото полувреме, само че чак в 37-та мин. сътвориха първата рискова обстановка пред вратата на Александър Любенов. Тогава Тасев опита да трансферира Любенов, само че стражът на гостите се разтегна и мазета в корнер. Минута преди почивката новото попълнение в състава на "Монтана " Николай Цветков-Демона центрира от фаул отдясно и Атанас Илиев с глава изпрати топката в мрежата за 1:0.
Още при първата си офанзива след почивката Илиев бе спънат в пеналта от Иван Калайджийски. Главният арбитър Румен Христов сподели втори жълт и червен картон на бранителя на "Локомотив " и отсъди дузпа. Зад топката застана пострадалият, който стреля в долния ляв ъгъл на вратаря, само че Александър Любенов хвана ъгъла и избави. 2:0 стана в 54-та мин.. когато един от най-хубавите в състава на "Монтана " Даниел Георгиев центрира от дясно в наказателното поле, където Сергей Георгиев засече топката на близката града и я изпрати неспасяемо във вратата. Малко по-късно още веднъж Георгиев откри в пеналта Наско Илиев, само че ударът му мина над гредата. В 67-та мин. след неточност в защитата на гостите Тони Тасев се озова самичък против вратаря, който го фаулира, а Тасев извърши тъкмо отсъдената дузпа и направи разликата класическа. До края на мача монтанци пропуснаха да завоюват още по-убедително.

"Монтана " – "Локомотив " (София) 3:0

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Никола Гавов (46-Йордан Йорданов), Николай Цветков (72-Владислав Мисяк), Тони Тасев, Атанас Илиев (70-Димитър Георгиев), Сергей Георгиев. Треньор: Ферарио Спасов.
"Локомотив ": Александър Любенов, Иван Калайджийски, Емил Виячки, Александър Горанов, Христос Контохристос, Красимир Милошев, Георгиос Бузукис (65-Богомил Христов), Мартин Станкев (67-Йордан Тодоров), Владислав Романов-кап., Франк Мбарга (50-Марио Петков), Костадин Хазуров. Треньор: Ангел Колев.
Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (44), 2:0 Сергей Георгиев (54), 3:0 Тони Тасев (67-дузпа).
Главен арбитър: Румен Христов.
Асистенти: Венцислав Банчев, Мартин Мачев.
Жълтикартони: Галин Ташев, Димитър Илиев (Монтана); Александър Любенов, Иван Калайджийски (Локомотив).
Червен картон: Иван Калайджийски(Локомотив).
Стадион: „ Огоста”-800 фенове.
Източник: bulnews.bg