Монтана спечели седма поредна победа в първенството на България по

...

Монтана спечели седмата си победа в Суперлигата, Арда измъчи Пирин

Монтана завоюва седма поредна победа в шампионата на България по волейбол за мъже, откакто победи с 3:1 (25:17, 27:25, 17:25, 25:13) Хебър като хазаин.

Това остави Монтана еднолично на върха с съвършен баланс след първите седем кръга и 19 точки, до момента в който Пирин е втори с 16. Отборът от Разлог завоюва мъчно с 3:2 (21:25, 19:25, 25:17, 25:20, 15:10) против Арда. Монтана не завоюва с обичайна лекост срещата с тима на Хебър, който освен взе гейм, само че и беше доста покрай втори, изгубен след спомагателни разигравания. Отборът от Пазарджик остана четвърти в класирането след провалянето, само че към този момент е на четири точки от челната тройка.

Пирин загуби първите два гейма, само че стигна до цялостен поврат против опашкаря Арда, който досега няма загуба. Отборът от Разлог е втори преди мача на Нефтохимик против Левски на 14-и ноември, а в идващия кръг ще одобри водача в класирането Монтана.