Монтана се наложи с 3:1 гейма (27:25, 22:25, 25:21, 26:24)

...

Волейболистите на Монтана надиграха шампиона Нефтохимик

" Монтана " се наложи с 3:1 гейма (27:25, 22:25, 25:21, 26:24) над първенеца " Нефтохимик " в упования с максимален интерес мач в мъжкото волейболно състезание. С тази победа воденият от Даниел Пеев тим на домакините си подсигурява второто място в класирането в постоянния сезон и най-малко бронзов орден в крайното нареждане. Отново залата в Монтана беше неотоплена, а очевидно и посетители, и фенове би трябвало да привикват със сибирския мраз.

Първата част бе много оспорвана. Гостите започнаха по-силно, само че в края " Монтана " съумя да измъкне гейма и да поведе. Шампионите владееха самодейността във втората част и изравниха. В третата част още веднъж гостите дръпнаха първоначално, като поведоха с 11:6. " Монтана " изравни на 14:14, а до 20:20 мачът вървеше точка за точка и след второто техническо спиране след което взеха гейма с 25:21.

Последната част също мина равностойно като в края " Монтана " съумя да зарадва почитателите в залата с първа победа над " Нефтохимик " за сезона. Бургазлии остават отпред в класирането и също по този начин и съществени кандидати за купата.
Източник: bnr.bg