"Монтана" постигна третата си победа на собствен терен от началото

...

Монтана се разправи със Славия за едно полувреме /снимки/

"Монтана " реализира третата си победа на личен терен от началото на сезона, откакто се наложи с 2:1 над "Славия ". И трите гола в мача паднаха през първото полувреме, като за монтанци точни бяха Тони Тасев и Билал Бари, а за столични се разписа резервата Георги Вълчев. От формалната естрада на стадион „ Огоста “ срещата изгледаха футболните сътрудници Петьо Костадинов-Полковника и Мирчо Димитров. Там бе и съветският ментор на гостите Александър Тарханов, който поради липса на работна виза, няма право да седи на аварийна пейка.
Двубоят можеше да стартира по отличен метод за домакините, в случай че още в 46 секунда след мощния шут на Янко Ангелов топката не се бе отбила от бранител в бяла фланелка. Натискът на "Монтана " въпреки всичко даде резултат и в 11-та мин. Николай Минков проби от дясно и откри пред наказателното поле Тони Тасев, който с удар в близкия ъгъл не остави никакъв късмет на вратаря Антониос Стериакис.
В 22-та мин. Стефан Цонков подцени изритана мощно напред топка, разреши на Калоян Кръстев да я овладее, след това да го финтира и да подаде на влезлият малко преди този момент като запаса Георги Вълчев, който с удар по земя я изпрати в долния десен ъгъл за 1:1.
Монтанци обаче бързо се отърсиха от шока и седем минути по-късно още веднъж си върнаха преднината. Образова офанзива тръгнала през центъра от Янко Ангелов, бе продължена от Тони Тасев към Билал Бари и приключи с компактен удар на мароканския нападател.
След почивката играта отстъпваше доста по качество от показаното през първата част. В 56-та мин. вратарят на Монтана Благой Макенджиев се разтегна и мазета в корнер топката, която влизаше в долния му десен ъгъл. Последва напън на гостите, само че без да основат повече рискови обстановки пред вратата на домакините. Вместо това в 66-та мин. Тони Тасев нахлу в наказателното поле, само че изпрати топката на сантиметри над напречната греда.

"Монтана " – "Славия " 2:1

"Монтана ": 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 2. Валери Христов, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев-кап., 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев (82-23. Сергей Георгиев), 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков (84-10. Владимир Айтов), 9. Билал Бари (90-16. Николай Цветков). Треньор: Никола Спасов.
"Славия ": 32. Антониос Стериакис, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев (46-23.Емил Виячки), 83. Христо Попадийн, 71. Емил Стоев, 38. Милен Гамаков (59-7.Венцислав Христов), 10. Янис Карабельов-кап., 20. Филип Кръстев (18-77. Георги Вълчев), 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев (59-8. Димитър Рангелов). Треньор: Мартин Кушев.

Голмайстори: 1:0 Тони Тасев (11), 1:1 Георги Вълчев (22), 2:1 Билал Бари (29).

Главен арбитър: Георги Иванов.
Асистенти: Петър Джугански, Станислав Станев.

Жълти картони: Йордан Йорданов, Валери Христов, Димитър Илиев, Янко Ангелов, Борислав Балджийски (Монтана); Радослав Терзиев, Емил Стоев, Милен Гамаков (Славия).

Стадион: „ Огоста”-1000 фенове.
Източник: bulnews.bg