Монтана победи с 3:0 (25:20, 25:19, 27:25) гостуващия Берое 2016

...

Монтана победи безпроблемно Берое

Монтана победи с 3:0 (25:20, 25:19, 27:25) гостуващия Берое 2016 в дуел от 11-ия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

Домакините направляваха напълно събитията на полето в първите два гейм и закономерно поведоха със стабилен задатък в резултата. В третата част се стигна до 15:10 и 24:21 за Монтана, само че старозагорци се върнаха в дуела при 24:24. Монтанци направиха задачата си по-лесна приключвайки мача при петата си опция.

Най-резултатен в интерес на спечелилите стана полякът Кристиан Валчак с 18 точки. Съотборникът му Бруно Рубо добави още 12 точки. За гостите с 16 точки приключи Спас Байрев.

Монтана е на второ място във краткотрайното класиране след 8 победи и 3 провали и 22 точки. Берое 2016 заема седмата позиция в Суперлигата.