Монтана победи ФК ЦСКА 1948 в първа среща от програмата

...

Монтана спря устрема на ФК ЦСКА 1948, важни три точки за Атанасов и компания

Монтана победи ФК ЦСКА 1948 в първа среща от програмата на 18-ия кръг в efbet Лига.

Мачът на " Огоста " завърши с най-малък триумф за домакините с 1:0. Автор на победното попадение за състава си бе Тасев, разписал се от дузпа през първото полувреме.

Домакините стартираха пролетния полусезон със загуба от Левски на " Герена ", до момента в който " алените " надделяха с 2:1 Царско село вкъщи.

Монтана е на 9-о място във краткотрайното класиране. ФК ЦСКА 1948 е шести.
 Снимка 519509
Източник:

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:
 Монтана - ФК ЦСКА 1948 1:0, гол на Тасев от дузпа, домакините останаха с човек по-малко онлайн

Двата отбора откриват 18-ия кръг в efbet Лига

Първото полувреме не стартира добре за нито един от двата отбора. Играта се водеше най-вече в централната част на терена, като осъществяваните постоянно нарушавания забавяха в допълнение темпото и не позволяваха да бъдат развити смислени офанзиви на скорост.

Васил Шопов и Галин Иванов бяха най-сериозните рискове за защитата на домакините.
 Снимка 519510
Източник:

Столичани обаче заложиха на далечните, балонии центрирания и продължиха с тази своя тактичност до края на първата част. Ефект от метода им безусловно нямаше, като единствено един път се стигна до развиване при сходна акция за ФК ЦСКА 1948 и тя приключи без триумф.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато Тасев вкара дузпа. Именно футболистът на Монтана бе фаулиран, с цел да се стигне до 11-метровия углавен удар. Повторенията не бяха доста безапелационни, като по този начин и не стана ясно в границите на пеналта ли е бил Тасев или отвън рамките му.

В самия завършек на полувремето пък се получи дълготрайно безредие в наказателното поле на Монтана, при което Марин стреля, получи се рикошет, а топката влезе в мрежата.

Страничният арбитър обаче бе вдигнал флага си, маркирайки засада. Така попадението на монтанчани не беше прието.

Красимир Балъков опита всичко допустимо, с цел да стигне отборът му до изравнителния гол, само че той по този начин и не стана факт.

В игра поетапно се появиха още няколко от атакуващите футболисти в състава от столицата, само че те срещаха сериозен отпор от бранителите на Монтана.
 Снимка 519508
Източник:

Атанасов пък, от своя страна, стегна още по-здраво редиците на отбора си, вкарвайки в игра бранители, за сметка на чисти нападатели.

От терена излезе и Тони Тасев, който беше сменен от играч с отбранителни функционалности.
 Снимка 519506
Източник:

Сергей Георгиев пък получи втори жълт картон, което накара треньорът на монтанчани напълно да затвори тима си, в очакване на последния съдийски сигнал.

Нова смяна в резултата нямаше, което означаваше нови, значими 3 точки към актива на Монтана.