"Монтана" отстъпи с 1:2 от "Витоша" (Бистрица) в контролна среща

...

Монтана загуби с 1:2 контролата с Витоша/Бистрица/

"Монтана " отстъпи с 1:2 от "Витоша " (Бистрица) в контролна среща играна на помощното игрище на елитния столичен отбор. Двубоят бе всекидневен дебют за новия старши треньор на монтанци Стефан Генов. Той не можеше да употребява контузения Тони Тасев, само че даде късмет на две момчета от ДЮШ -Владислав Цеков-Каската и Тодор Григоров.
Гостите откриха резултата посредством Николай Цветков още в 6-та мин. Тогава Демона стреля с левия крайник от 20 метра, топката се отби от крайници на Кристиян Узунов, заблуди вратаря Николай Георгиев и спря в долния му десен ъгъл. До края на първото полувреме нов гол не падна, като главната заслуга за това е на вратаря на "Монтана " Марин Орлинов (на снимката), който избави на няколко пъти рискови удари на нападателите на домакините. Мирослав Антонов-Чилика пък пропусна да удвои за монтанци.
След почивката ”тигрите” натиснаха и в 51–та мин. Иван Вълчанов изненада с мощен удар от фаул вратаря Ивайло Василев, който опита да избие топката, само че едвам я отклони под гредата. В 80-та мин. след осъществяване на корнер от дясно Наско Милев засече от въздуха, топката мина пред куп от играчи и спря за повторно в мрежата на гостуващия отбор. Монтанци също имаха обстановки за гол, само че Чилика и Атанас Илиев не се възползваха от тях.
"Витоша ": Николай Георгиев, Румен Гьонов, Венцислав Бонев, Кристиян Узунов, Юлиан Попев, Кристиан Кочилов, Михаил Петров, Ангел Стоянов, Иван Вълчанов, Емил Гъргоров, Григор Долапчиев. Треньор: Росен Киролов.
"Монтана ": Марин Орлинов, Даниел Георгиев, Иван Михов, Румен Трифонов, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Йордан Йорданов, Мирослав Антонов, Николай Цветков, Владислав Мисяк (Ивайло Василев, Борислав Стойев, Никола Гавов, Борислав Дамянов, Владислав Цеков, Тодор Григоров, Атанас Илиев). Треньор: Стефан Генов.
Източник: bulnews.bg