"Монтана" отстъпи с 0:2 при гостуването си на "Арда" в

...

Безидейна и слаба Монтана загуби с 0:2 дербито с Арда

"Монтана " отстъпи с 0:2 при гостуването си на "Арда " в дербито на XXIV-тия кръг от шампионата на Втора професионална лига. Въпреки загубата, която е трета за монтанци от последните четири мача, тимът резервира второто си място във краткотрайното класиране.
Не резултатът, а играта на стадион „ Арена Арда” на воденият от треньора Стефан Генов отбор обаче е притеснителна. За 90 минути гостите не ритнаха нито един път в очертанията на противниковата врата, в отбрана пък действаха като че ли за първи път се виждат.
Първото полувреме бе едва. Домакините владееха по-често топката, само че чак в 38-та мин. сътвориха първата си чиста обстановка за гол. Тогава Румен Сандев засече с глава центриране от корнер, само че вратарят Ивайло Василев се хвърли и закова топката пред голлинията.
Три минути след почивката Галин Ташев извърши излишно нарушаване против Венци Христов в наказателното поле и пострадалият вкара отсъдената дузпа. Шест минути по-късно още веднъж след офанзива от дясно Деян Лозев откри в пеналта непокрит Иван Коконов и той с акуратен удар в долния ляв ъгъл удвои преднината на "Арда ". До края на мача домакините изпусхана да създадат успеха си класическа, а основният арбитър Радослав Гидженов раздаваше картони на пакост.

"Арда " (Кърджали) – "Монтана " 2:0

"Арда ": Иван Караджов, Деян Лозев, Румен Сандев, Пламен Крумов-кап., Атанас Кръстев, Венцислав Бенгюзов (85-Вълчан Чанев), Ивайло Найденов, Димитър Законов, Венцислав Христов (79-Ахмед Осман), Веселин Марчев, Иван Коконов. Треньор: Стамен Белчев.
"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Борислав Стойчев, Димитър Илиев,Борислав Дамянов(46- Николай Цветков), Йордан Йорданов(73-Владимир Айтов), Атанас Илиев(66-Мирослав Антонов), Тони Тасев,Сергей Георгиев. Треньор: Стефан Генов.

Голмайстори:1:0 Венцислав Христов (49-дузпа), 2:0 Иван Коконов (55).

Главен арбитър: Радослав Гидженов.
Асистенти: Николай Чакъров, Светослав Енчев.

Жълти картони: Димитър Законов, Венцислав Бенгюзов, Румен Сандев, Ахмед Осман, Пламен Крумов (Арда); Борислав Дамянов, Атанас Илиев, Димитър Илиев, Владимир Айтов, Даниел Георгиев, Иван Михов (Монтана).

Стадион: „ Арена Арда”-3000 фенове.