Монтана и Добруджа направиха равенство 2:2 в последния мач от

...

Монтана и Добруджа с драматично равенство

Монтана и Добруджа направиха тъждество 2:2 в последния мач от 17-ия кръг на Втора лига.

По този метод Монтана резервира третата си позиция с 30 точки, до момента в който Добруджа се изкачи на пето място с 26.

Домакините от Северозапада повеждаха на два пъти в резултата, само че гостите от Добрич успяваха да изравнят.

Филип Ежике даде преднина на Монтана в 17-ата минута, засичайки ниско центриране на първа греда, само че след още 17 минути Добруджа изравни. Стефан Статев насочи удар отвън наказателното поле, при който вратарят на домакините Васил Симеонов не се намеси добре и топката попадна в мрежата му.

Секунди след началото на втората част Монтана поведе още веднъж след бомбен шут от упор на Стефан Каменов, само че Ивайло Климентов възвърне паритета в 54-тата минута след удар от към 15 метра и рикошет в тялото на защитник. Минута по-рано гол на Преслав Йорданов от отбора на гостите бе анулиран поради засада.