"Монтана" и "Берое" завършиха 1:1 в мач от 26-ия кръг

...

Монтана стигна само до 1:1 срещу Берое /Стара Загора/

"Монтана " и "Берое " приключиха 1:1 в мач от 26-ия кръг на efbet Лига и финален за тях от постоянния сезон. Гостите от Стара Загора поведоха с гол на някогашния футболист на домакините Иван Минчев (40), а Владимир Айтов (62) изравни. След равенството заралии си подсигуряваха място в топ 6 на елита.
Още в 3-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Алиун Фал пред голлинията. Изненадващо съдията Георги Николов не сподели червен картон на Фал. Зад топката застана Тони Тасев, само че Душан Перниш избави удара от бялата точка. Повторенията демонстрираха, че Перниш не бе стъпил на голлинията при осъществяването на Тасев и по всички правила на играта дузпата трябваше да бъде изпълнена още веднъж, само че и това не се случи.
В 7-ата минута реферът сподели единствено жълт картон за извънредно жестоко нарушаване на Янко Ангелов против футболист на "Берое ". Шест минути по-късно Тони Тасев шутира от далечна отдалеченост, само че Перниш мазета топката. В 28-ата минута Иван Минчев извърши директен свободен удар и трансферира стената, само че Макенджиев избави. Десетина минути преди почивката Тони Тасев центрира и Владимир Айтов насочи удар с глава, а топката мина на сантиметри около вратата на Перниш.
В 40-ата минута някогашният футболист на Монтана Иван Минчев даде преднина на гостите с удар от междинна отдалеченост. Топката стигна до него след пробив на Стив Фуртадо и несполучлив пас към Мартин Камбуров.
Малко след почивката Макенджиев избави вратата след удар на връхлетелия в наказателното поле Иван Минчев, който бе изведен с превъзходен пас от Алиун Фал.
В 62-ата минута Кики центрира отляво в наказателното поле и при получилото се безредие резервата Сергей Георгиев съумя да чукне топката от легнало състояние към Владимир Айтов, който се разписа за 1:1.
"Берое " се опита да отвърне на удара и в 76-ата минута Иван Минчев центрира от директен свободен удар в наказателното поле на домакините и Мартин Камбуров игра с глава, само че прати топката в навън. Гостите натиснаха и в 87-ата минута Мартин Камбуров изведе Еривалдо на добра позиция, само че Макенджиев съумя да отрази удара.
След равенството "Берое " се върна на петата позиция с 37 точки и си подсигурява присъединяване в плейофната фаза на първата шестица. "Монтана " остана на последното място с 20 точки и ще се бори за своето оцеляване в елита.

"Монтана - "Берое " 1:1

0:1 Иван Минчев (40)
1:1 Владимир Айтов (62)

Стартови сформира:
"Монтана ": 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 33. Стефан Цонков, 24. Давид Кики, 3. Иван Михов, 13. Йордан Йорданов, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 10. Владимир Айтов, 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков, Ст. треньор: Атанас Атанасов

"Берое ": 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 18. Илиас Хасани, 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов, 20. Стив Фуртадо, 19. Александър Василев, 11. Алиун Фал, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Камбуров, Ст. треньор: Петър Колев
Източник: bulnews.bg