Монтана 2003 загуби домакинството си на Партизан (Сърбия) със 71:77

...

Монтана не издържа срещу Партизан

Монтана 2003 загуби семейството си на Партизан (Сърбия) със 71:77 (15:21, 14:14, 18:18, 24:24) точки в дуел от осмия кръг в група " Б " на Адриатическата лига.

Двата тима изиграха извънредно равносилен мач. Сръбските баскетболистки завоюваха първата четвърт с 21:15, а в идващите три двата тима бяха равностойни. Все отново гостенките съумяха да удържат преднината си до последната сирена. Домакините понижиха пасива си до 2 точки 56:58 шест минути преди края, само че за Партизан две следващи значими тройки означи Миляна Божович. Динама Макариева вкара тройка 1:27 минута преди сирената и Монтана 2003 понижи пасива си на точка - 67:68, само че по-късно българските баскетболистки не откриха сили за поврат.

За Монтана Сара Буут беше най-резултатна с 19 точки и 10 битки. Макариева добави 15 точки, а Виктория Стойчева и Христина Иванова вкараха по 11 точки. Миляна Божович означи 32 точки и завоюва 8 битки за Партизан.

Монтана 2003 е на трето място в класирането с 5 победи и 3 загуби, а в идващия си дуел на 13 декември гостува на Медвешчак (Хърватия).