Монтана 2003 победи тима на Орлови с 81:65 (18:18, 15:15,

...

БК Монтана 2003 с успех при гостуването си на босненския Орлови в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи отбора на Орлови с 81:65 (18:18, 15:15, 25:17, 23:15) като посетител в Босна и Херцеговина в среща от втория стадий на Адриатическата лига по баскетбол за дами, така наречен Суперлига. След шестия си триумф в тази фаза на районната конкуренция българският тим заема четвърто място във краткотрайното класиране и си обезпечи място във Финалната четворка, а босненките позволиха седма загуба.

Двата състава направиха равностойно първо полувреме, в което резултатът бе 18:18 след 10 минути игра, а на почивката – 33:33. Баскетболистките на Монтана 2003 изоставаха с 41:46 в средата на третата четвърт, само че съумяха да извърнат до 52:47 при оставащи три минути от интервала и преди последната част водеха с 58:50. До края на мача те направляваха играта, а най-голямата разлика доближи 25 точки.

Воденият от старши треньора Николай Господинов отбор направи повече неточности (25-17), само че имаше предимство в битката под кошовете (49-28) и по-ефективен при стрелбата.

Американката Шерин Сътерланд бе най-полезна за успеха с 20 точки и 17 битки. Анджелика Митрашинович и Валерия Алексиева осъществиха по 16 точки, като първата добави 9 битки и 5 асистенции, а втората – 3 битки и 5 асистенции. Александра Петрова се регистрира с 15 точки, 3 битки и 3 асистенции.

За състава на Орлови Марина Ристич означи 14 точки, 4 битки и 4 асистенции.

В идващия си мач от Адриатическата лига отборът на Монтана 2003 ще гостува на словенския Цинкарна Целе на 1 март.