Монпелие запази жива мечтата си да играе в европейските турнири

...

Монпелие запази мечтата за Европа жива след успех над прекия конкурент

Монпелие резервира жива фантазията си да играе в европейските шампионати през идващия сезон, откакто в мач от 36-ия кръг на Лига 1 победи директния си противник за четвъртото място Сент Етиен с 1:0.

Преди началото на мача Монпелие изоставаше със 7 точки, тъй че триумфът бе безусловно наложителен, въпреки че даже след него Сент Етиен остава големият любимец за четвъртата позиция, даваща право на присъединяване в Лига Европа.

Всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме. В 53-ата минута гостите от Монпелие останаха с човек по-малко след пряк червен картон за доста жестоко нарушаване на Даниел Конгре.

Случилото се подейства мобилизиращо и на двата тима като темпото на игра се подвигна.

Само 9 минути по-късно пък численото тъждество се възвърне. Реми Кабеля спря непозволено рискова контра на гостите, за което получи втори жълт картон.

След още 2 минути пък Монпелие осъществя и единственият гол в дуела. Елйес Шхири бе с топката в наказателното поле, оттова върна обратно към Гаетан Лаборд, който с мощен шут по земята осъществя в ъгъл за крайното 1:0.