Монако записа шестото си реми във френската Лига 1 през

...

Нант и Монако се занулиха при дебюта на Филип Клеман

Монако записа шестото си реми във френската Лига 1 през сезона при дебюта на новия треньор – Филип Клеман, откакто монегаските направиха нулево реми (0:0) като посетител на Нант.

Двата тима имаха страхотни благоприятни условия за гол още от старта на срещата, само че Софиан Диоп и Людовик Бла пропуснаха при зрелищни намеси на двамата вратари. В хода на частта темпото спадна, а Монако бе като че ли по-дейният тим, само че това не се материализира в гол.

Нант, от своя страна, който се бори също за европейските квоти, както Монако, опита да нарани противника на контраатаки, само че те по този начин и не сполучваха.

Второто полувреме стартира с ранен напън от „ жълтата къща “, а Бла стреля едва в 49-ата минута от преференциална позиция. Педро Чиривея пък също можеше да се разпише в срещата, но и неговият мерник изневери.

Равенството направи по този начин, че двата тима резервираха позициите си – Монако е 7-и с 30 точки, до момента в който Нант е девети с една по-малко.