Монако записа изненадваща загуба с 2:4 като домакин на Троа

...

Монако с тежко поражение у дома

Монако записа изненадваща загуба с 2:4 като хазаин на Троа в среща от 5-и кръг на Лига 1. Така футболистите от Княжеството заличиха положителното си показване при равенството 1:1 в Париж против ПСЖ.

Двубоят стартира чудесно за Монако и още в 10-ата минута Гийермо Марипан откри резултата. В 22-ата минута обаче чилиецът направи дузпа, която Флориан Тардьо осъществя.
 Монако препъна ПСЖ във френската Лига 1

Двубоят в Париж приключи 1:1

В 44-ата минута Марипан получи втори жълт картон и беше изпъден от игра, а секунди по-късно Уилсън Одоберт даде задатък на Троа.

Три минути след почивката гостите стигнаха до трети гол посредством Мама Балде. В 63-ата минута Монако се върна в мача след прецизен удар на Юсуф Фофана. В 78-ата минута Салмие оформи крайното 4:2.

Олимпик Лион записа триумф след 2:1 против Троа. Тете и Токо Екамби дадоха стабилен задатък на " хлапетата ". Матиас Отре върна един гол, само че за повече гостите нямаха сили.