Монако победи Монпелие с 2:0 като гост в среща от

...

Монако се доближи до Топ 4 след чиста победа над Монпелие

Монако победи Монпелие с 2:0 като посетител в среща от десетия кръг на френската Лига 1.

Монегаските откриха резултата в добавеното време на първата част. Тогава Бреел Емболо получи пас от Висам Бен Йедер в наказателното поле и заби топката под напречната греда.

В 49-ата минута домакините бяха покрай изравняването, като Тежи Савание извърши чудесно директен свободен удар, само че топката се удари в гредата и излезе в навън. Малко по-късно и Арно Норден от Монпелие направи огромен пропуск пред вратата на гостите.

В 81-вата минута Мирон Боадю от гостите вкара успокоителния втори гол, откакто получи прекрасен пас от Кайо Енрике в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана посредством ВАР за възможна засада, само че съдията Беноа Мийо призна попадението, което затвърди триумфа на монегаските.

Монако остана на пето място, само че се приближи на точка от четвъртия Ланс, до момента в който Монпелие е на десета позиция в класирането.
 Монако с тежко проваляне вкъщи

Футболистите от Княжеството заличиха положителното си показване при равенството 1:1 в Париж против ПСЖ.