Монако отпадна от турнира за Купата на Франция още на

...

Монако се провали за Купата на Франция

Монако отпадна от шампионата за Купата на Франция още на 1/32-финалите. “Монегаските ” изгубиха вкъщи от втородивизионния Роде след осъществяване на дузпи. Пропуски от бялата точка за домакините направиха Александър Головин и Сунгуту Магана.

В постоянното време Монако поведе с 2:0 след попадения на Мане Айлиуш и Висим Бен Йевер, само че Жозеф Мендеш понижи малко преди почивката, а в 80-ата минута Аймен Абденур наказа някогашния си тим и прати дуела в продължения.

Провал претърпя и финалиста от предишния сезон Ница. “Орлетата ” бяха отстранени от третодовизионния Лао Пюй след загуба с 0:1. Голът беше дело на Мохамед Бен Фредж в 3-ата минута.

За идващия кръг се класира носителят на трофея Нант. “Канарчетата ” надделяха Акционерна фирма Вироа с 2:0. Попаденията вкараха Мостафа Мохамед (29’) и Еван Ресон (55’).

Място на 1/16-финалите си осигуриха още Внеси, Нион, Плабенек и Тон.