Молим се Бог да даде разум и да се потърси

...
Молим се Бог да даде разум и да се потърси
Коментари Харесай

Даниил до Митрофанова - отново. Този път поне не се усмихват до у...

„ Молим се Бог да даде разсъдък и да се потърси метод за разговор. Дано да има чуваемост и да се вникне в потребностите, опасенията, ползите на всяка страна в спора, да има схващане. Всички ние страдаме от този спор в Украйна. Надяваме се да надделее разсъдъкът, да се прекрати кръвопролитието, да се реализира дълготраен мир “, споделил Даниил.

 

" В края на срещата бяха разменени дарове ", оповестява ни Българската православна черква.

" Н. Пр. Елеонора Митрофанова подари на патриарх Даниил особено избродирана икона на Майката Божия – Казанска с благопожелание Св. Богородица да му бъде закрилница и помощница във всички каузи. От своя страна Негово Светейшество подари на госпожа Митрофанова юбилейни монети, на които са изобразени огромните български манастири, книга за Рилския манастир и книгата „ Гражданскоправен статус на Българската православна черква “ на доцент доктор Мария Кьосева ", се показва още в известието.

 

Последната фотография, която видяхме на Даниил с Митрофанова беше снимана няколко дни, преди Русия. На фрагмента Българският патриарх се на фотография с посланичката на страната агресор Митрофанова.

 

При актуалната им среща най-малко не виждаме усмивки на фона на убити деца.

.

 

" Всички ние страдаме от този спор в Украйна ", споделил Даниил. А пресслужбата на БПЦ решила, че е добра концепция да цитира тези думи и да изпрати до медиите това известие. А дали украинският народ не страда най-вече? И дали един християнски народ (руския) не атакува различен християнски народ (украинския) - забележете, не " приятелски ", както ще ви каже съветската агитация. И по какъв начин да стане този дълготраен мир? След 2014 година, когато Русия атакува Украйна за първи път, нахлу в Донбас и анексира нелегално Крим, не беше ли подписан " мир "? А макар този " мир ", през 2022 година не последва ли пълномащабна съветска офанзива над украинския народ?

 

Даниил изрично зае своята позиция " за " войната на Русия против Украйна. И това е не просто тъжно, а мощно притеснително.

 

Около предходните усмихнати фрагменти на Даниил и Митрофанова Русия умъртви трима души и рани петима при въздушния удар на 20 юли.

Сред починалите тогава бе младият танцьор Кирил Дядюшк. Детето е било на 12 години и е танцувало украински национални танци.

 

На фотосите от мястото на офанзивата се. Едно от тях е мощно осакатеното тяло на дете, покрито в кръв, прахуляк и парчета. До него се вижда част от ракета. А Българският патриарх очевидно утвърждава всичко това...

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР