Многомилионната селекция на Херта (Берлин) продължава с пропадането си в

...

Нямат край издънките за Херта в Бундеслигата

Многомилионната селекция на Херта (Берлин) продължава с пропадането си в Бундеслигата. " Старата дама " позволи неприятно проваляне вкъщи от Хофенхайм с 0:2 и към този момент се приближава покрай зоната на изпадащите. Осмата загуба на столичани може да докара и до уволнението на Бруно Лабадия, който така и така не се употребява с доверието на управлението.

Срещата стартира неприятно за Херта през цялото време. В 12-ата минута " сините " получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от Кжищоф Пьонтек.
 Байер (Леверкузен) победи Борусия (Дортмунд) с 2:1
Байер (Леверкузен) излъга Борусия (Дортмунд) в дербито на 17-ия кръг

Домакините демонстрираха по-голямо предпочитание за победа

Хофенхайм поведе в резултата малко преди почивката, когато опорният халф Себастиан Руди се разписа след асистенция на Кристиан Баумгартнер.

На полувремето домакините пробваха да трансформират отрицателния процес на събитията с няколко смени, само че вместо напредък, берлинчани бяха покосени от второ попадение. Този път в мрежата на Александър Шоволов се разписа хърватинът Андрей Крамарич.

В оставащите минути от блян за почетен гол, Херта към този момент губеше на " Олимпиащадион " с типичен резултат. Крамарич постави популярен край на футболното съревнование с прелестен гол от директен свободен удар.
 Борусия (Мьонхенгладбах) победи Вердер с 1:0 в Бундеслигата
Един гол раздели Борусия (М) и Вердер, Илия Груев остана неизползвана запаса

Нико Елведи се трансформира в воин за домакините

Триумфът изкачи Хофе до 11-то място във краткотрайното класиране с актив от 19 точки.

ХЕРТА - ХОФЕНХАЙМ 0:3

0:1 Руди (33 " ), 0:2 Крамарич (68 " ), 0:3 Крамарич (88 " )