Много, как да кажа, неадекватно и слабо се държи българската

...
Много, как да кажа, неадекватно и слабо се държи българската
Коментари Харесай

Никола Рахнев: Държавата се държи неадекватно по отношение на превенцията срещу бедствия

Много, по какъв начин да кажа, несъответстващо и едва се държи българската страна във връзка с предварителната защита. Защото всяка една стотинка, съгласно мен персонално, а и съгласно специалистите, изхарчена за предварителна защита е доста по-смислена и доста по-ефективна. Освен, че безусловно може да избави живот и имуществото на хората, доста по-евтино и преференциално за нас, като данъкоплатци, е да похарчим даже и 100 000 лв., с цел да почистим добре речните корита, с цел да създадем някакво противоерозионно залесяване или нещо друго, в сравнение с, когато станат неприятните събития - наводняване или някакви други бедствия, да мислим по какъв начин да оценим на милиони вредите и към този момент да ги вадим от други фондове и да ги даваме. Това сподели в предаването " Нюзрум " по Радио " Фокус " Никола Рахнев, създател на Гората.бг.

По думите му текат следствия за някакви непочистени речни корита, когато през 2019-2020 година са отпуснати 330 000 лв. на Община Берковица.

" Има дело формирано, дали това разчистване се е случило действително или не, или единствено са усвоени парите. Аз не мога да кажа, защото това беше първото ми посещаване в Берковица, мъчно ми е на този стадий да взема отношение, само че доста от хората споделят, че отговорността е на държавните органи, които не са си свършили работата, не са почистили. Някои споделят, че има несъразмерни сечи, или не се залесява задоволително, само че това са разнообразни отзиви на разнообразни хора, дали е по този начин, е мъчно да кажем, без да създадем една професионална оценка ", добави Рахнев.

Той уточни, че в последна сметка, изводът е, че предварителната защита е много-много-много значима и би трябвало да ѝ обърнем внимание.

Всички слушатели на Радио " Фокус ", които желаят да създадат подаяние за потърпевшите в Берковица или като цяло да се срещнат с всички начинания на Гората.бг, могат да го създадат на техния уебсайт.

Веселка ИВАНОВА
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР