Мним водопроводчик обра два апартамента в Русе, съобщава БТА. На 21

...
Мним водопроводчик обра два апартамента в Русе, съобщава БТА.
На 21
Коментари Харесай

Мним водопроводчик обра два апартамента в Русе

Мним водопроводчик обра два жилището в Русе, оповестява Българска телеграфна агенция.

На 21 юли 2025 година в полицията в крайдунавския град постъпили няколко сигнала за подозрителен мъж, извършващ промяна на водомери. В единият от случаите той изискал 90 лв. за подмяната на водомер, само че живущите се усъмнили и го помолили да се легитимира с документ от сдружението. След като той не показал подобен, не бил позволен в жилището.

В други два случая обаче лъжливата скица проработила. Мнимият водопроводчик заговарял пострадалите пред входовете им, а по-късно се представял за чиновник, който би трябвало да смени водомерите, с цел да влезе в жилищата им.

Мъжът желал такса за услугата. Докато хората му заплащали, той виждал къде държат парите си. На единия адрес мъжът изискал такса от 90 лв., като получил от живущата там 100 лв., само че не върнал ресто. След това, отвличайки вниманието й, взел от кутия още 325 евро и 60 $.

В другото жилище мъжът изискал такса от 146 лв.. След като му дали две банкноти от по 100 лв., той още веднъж не върнал ресто, а даже взел още 200 от чантата, в която живущите държали парите си.
 Мним служител на реда обра жена от Свищов
Мним служител на реда обра жена от Свищов

Той отмъкнал 400 лв. от вкъщи й
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР