Младият тим на Черно море Тича записа втора победа в

...

Страхотният млад тим на Черно море Тича надигра втория в класирането Берое

Младият отбор на Черно море Тича записа втора победа в шампионата. Талантите на Галин Стоянов-Патрика надиграха с една точка разлика - 98:97 втория в класирането Берое в зала " Христо Борисов " във Варна, макар че на полувремето изоставаха с 15 точки разлика.

Наставникът на варненци не можеше да разчита на четирима играчи – Мартин Коцев, Мартин Йорданов, Цветомир Куртев и Кристиян Кръстев и употребява в мача единствено 7 баскетболисти. Почти същата обстановка бе и за Любо Минчев, като и той употребява съшя брой играчи в целия дуел.

Победата бе втора за варненския отбор, който има и 13 провали. Берое е с 11-4, като това бе втора поредна загуба с една точка за тима на Любомир Минчев.  В последния кръг от второто завъртане Черно море Тича гостува на Академик Бултекс 99, до момента в който Берое приема Балкан в пряк конфликт за второто място в класирането преди третия стадий от постоянния сезон.

Двубоят стартира с пет безответни точки за „ моряците “, само че бързо гостите стигнаха до поврат и поведоха с 16:10. С групови старания домакините си върнаха водачеството в края на частта, а след 10 минути игра резултатът бе еднакъв – 21:21. Много мощно започва Георги  Боянов, който означи 11 точки единствено за една четвърт.

Мачът бе доста равносилен и при започване на втория интервал. След това обаче Берое взе самодейността, а след серия от 15:2 и отлични изяви на Александър Янев в нахлуване, отборът на Любомир Минчев се откъсна напред с двуцифрен задатък. Гостите продължиха да управляват събитията на терена и на почивката резултатът бе 53:38 в тяхна изгода.

След паузата баскетболистите на Галин Стоянов заиграха доста по-добре. Те започнаха да топят разликата и преди последната четвърт изоставаха едвам с 4 точки при 69:73.

Берое още веднъж поведе с двуцифрена преднина при започване на заключителния интервал. Домакините обаче не се отхвърлиха и след панер на Михаил Молдов по-малко от четири минути преди сирената излязоха напред с 86:85. Берое отново дръпна с 5 точки, само че минута преди края резултатът за следващ път бе еднакъв – 93:93. Последва замяна на кошове, а при оставащи девет секунди Черно море водеше с 98:97. Любомир Минчев взе спиране, а след пропуски на Конър Франкамп и Тихомир Желев триумфът бе за „ моряците “.

Много мощен мач за спечелилите изигра Георги Боянов, който означи 39 точки. Той овладя и 17 битки (7 в нападение) и записа на сметката си 5 асистенции. Веселин Георгиев и Михаил Молдов означиха по 16 точки, а с 10 точки приключи Цветан Савов.

Варненецът Александър Янев бе над всички за Берое със своите 30 точки и 11 битки (10 в нападение). Другият младеж на Черно море Тихомир Желев вкара 19 точки, Станислав Ваклинов се регистрира с 14 точки и 13 битки. Третият някогашен " моряк " при беройци Николай Стоянов и Конър Франкамп записаха по 12 точки, а 10 има Тре Когинс.
Източник: petel.bg