Младежкият център във Враца отбелязва 10 години дейност в собствен дом
Младежкият център във Враца през днешния ден отбелязва 10 години активност в личен дом. Центърът е основан преди 11 години, като година по-късно е настанен в актуалната си постройка, сподели шефът Десислава Петрова.
Равносметката за това време са два сполучливо осъществени интернационалните плана, национални планове, локални начинания и стотици младежи, минали през центъра. „ Ние сме удовлетворени от постигнатите резултати. Най-много се гордеем с доброволчеството, с положителната воля на младежите да оказват помощ и да правят положително. Това е, което нас ни зарежда и ни дава сили “, изясни Петрова. По думите ѝ най-активното ядро от доброволци наброява от 40 индивида. За тях в постройката е основан и специфичен ъгъл.
Петрова описа, че във връзка годишнината вътрешния образ на Младежкия център е освежен за да притегля повече младежи, създавайки чувството, че се намират в „ тяхното място “. Пространствата са изрисувани от представители на Графити организация The Graffs от Врана, които са съчетали работата по плана с креативен работилници за феновете на графити изкуството. Създадени са и нови три клуба към центъра - „ Лего ", “Плейстейшън " и аниме.
Отбелязването на годишнината през днешния ден стартира с освещаване на постройката, което досега не е било направено, а празникът ще продължи в следобедните часове с играта „ Лов на съкровища " по основни места за Младежкия център и разнообразни юношески пространства, основани от доброволците. За вечерта са планувани концерт, огнено шоу, а след 22 часа и Midnight Film Fiesta за всички, които обичат киното под звездите, описа още Десислава Петрова./БТА
Равносметката за това време са два сполучливо осъществени интернационалните плана, национални планове, локални начинания и стотици младежи, минали през центъра. „ Ние сме удовлетворени от постигнатите резултати. Най-много се гордеем с доброволчеството, с положителната воля на младежите да оказват помощ и да правят положително. Това е, което нас ни зарежда и ни дава сили “, изясни Петрова. По думите ѝ най-активното ядро от доброволци наброява от 40 индивида. За тях в постройката е основан и специфичен ъгъл.
Петрова описа, че във връзка годишнината вътрешния образ на Младежкия център е освежен за да притегля повече младежи, създавайки чувството, че се намират в „ тяхното място “. Пространствата са изрисувани от представители на Графити организация The Graffs от Врана, които са съчетали работата по плана с креативен работилници за феновете на графити изкуството. Създадени са и нови три клуба към центъра - „ Лего ", “Плейстейшън " и аниме.
Отбелязването на годишнината през днешния ден стартира с освещаване на постройката, което досега не е било направено, а празникът ще продължи в следобедните часове с играта „ Лов на съкровища " по основни места за Младежкия център и разнообразни юношески пространства, основани от доброволците. За вечерта са планувани концерт, огнено шоу, а след 22 часа и Midnight Film Fiesta за всички, които обичат киното под звездите, описа още Десислава Петрова./БТА
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




