Младежкият национален отбор на България победи с 1:0 Черна гора

...

Играч на Ботев игра при победа на младежкия национален отбор срещу Черна гора

Младежкият народен тим на България победи с 1:0 Черна гора в контролна среща, играна на стадион “Христо Ботев ” в Благоевград. Единственото попадение в мача означи резервата Георги Николов в средата на второто полувреме. Успехът на нашия отбор можеше да е още по-изразителен, само че в края на първата част “лъвчетата ” пропуснаха дузпа.
Прочетете още
Двубоят стартира равностойно, само че последователно съставът на Александър Димитров стартира да владее от ден на ден самодейността. Така се стигна до най-чистото състояние преди почивката, когато Даниел Хвойнев бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията Никола Попов уточни бялата точка. Зад топката застана Марк-Емилио Папазов, чийто удар обаче бе отразен от вратаря на противника Никола Изевич.

В 64-ата минута влезлият като запаса Роберто Райчев имаше опция да открие резултата, само че изстрелът му мина напълно покрай черногорската врата. Десет минути по-късно българската селекция въпреки всичко поведе посредством различен футболист, появил се в игра от пейката – Георги Николов. Нападателят на Спортист (Своге) засече с глава отлично центриране на Николай Златев отляво.

До края на срещата нови голове не паднаха. На 20 юни младежкият народен тим гостува на Албания още веднъж в другарски мач.

България U21: 12. Дамян Христов, 4. Росен Стефанов (75 – 13. Калоян Костов), 5. Велко Йеленкович, 6. Емил Ценов (75 – 14. Валентин Николов), 10. Красиан Колев (60 – 21. Чунг Нгуйен До), 11. Марк-Емилио Папазов (46 – 22. Иван Тасев), 16. Симеон Василев (46 – 8. Божидар Пенчев), 17. Мартин Сораков (60 – 7. Роберто Райчев), 19. Николай Златев (75 – 15. Мартин Атанасов), 20. Кристиан Стоянов (60 – Емануел Мирчев), 24. Даниел Хвойнев (46 – 9. Георги Николов)

Източник: trafficnews.bg