Младежите на българския национален отбор до 21 години отново не

...

Младежките национали пак не биха Казахстан

Младежите на българския народен тим до 21 години още веднъж не записаха победа и след третия квалификационен мач в група " 9 " по пътя към Евро 2019.

След като преди няколко дни играчите на Тони Здравков приключиха при тъждество 2:2 с Казахстан на родна земя, при визитата в столицата Астана " лъвовете " се избавиха в последните секунди от проваляне, завършвайки 1:1.

Срещата мина с поделено превъзходство, като на моменти българите превъзхождаха своя противник. Те бяха и съществено ощетени от съдийската бригада, която не им зачете чист гол в 65-ата минута.

Александър Георгиев получи подавене на точката на дузпата, стреля мощно, топката срещна горната греда и тупна зад голлинията, само че реферите дадоха знак играта да продължи.

В 76-ата минута Зайнутдинов даде преднина на казахстанците, откакто се възползва то неточност в центъра на защитата и с изострен удар с левия крайник вкара за 1:0.

" Трикольорите " въпреки всичко съумяха да спасят достойнството си в самия завършек на дуела.

В 89-ата минута Керчев засече с глава центриране от корнер, оформяйки крайното 1:1 .

Казхастан - България 1:1

1:0 Зайнутдинов (76)
1:1 Керчев (89)

Съставът на България: Кръстев, Костадинов, Велков, Христов, Керчев, Ал. Георгиев, Ан. Георгиев, Карабельов, Ивайлов, Димитров (77- Кръстев), Десподов

България U21 и Казахстан U21 приключиха 2:2