Младата суперзвезда на Реал Мадрид Лука Дончич бе най-добрият на

...

Страхотен Дончич разби Барса в баскетболно Класико

Младата суперзвезда на Реал Мадрид Лука Дончич бе най-хубавият на терена за успеха в Ел Класикото с Барселона с 87:75 в мач от Евролигата по баскетбол.

Дончич изигра доста мощен мач, увенчан с неповторим панер през цялото игрище със сирената за завършек на третата четвърт.

Барселона без контузения Александър Везенков в групата се отдръпна единствено с две точки пасив на почивката след положително първо полувреме. Третата част обаче бе повече от страхотна за Реал, като домакините бързо взеха двуцифрен задатък и тотално пречупиха Барса преди финалния интервал.

В този мач Лука Дончич имаше и сериозна поддръжка от съотборниците си, като общо 6 играчи на Реал приключиха с двуцифрен актив. Дончич записа следващ мач като най-полезен със 16 точки, 7 асистенции и 6 битки. Фелипе Рейес добави 14 точки и 8 битки.

За Барселона Томич означи 12 точки, с което бе най-резултатен.